Розвиток місцевого самоврядування принесе громаді лише благо

Розвиток місцевого самоврядування принесе громаді лише благо

В нашій країні немає традицій самоврядування взагалі, в суспільстві немає розуміння наскільки це ефективно і скільки благ може отримати громада, завдяки втіленню принципів самоврядування на територіях.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Розвиток місцевого самоврядування принесе громаді лише благо
2011-12-07 12:15:00

Розвиток місцевого самоврядування принесе громаді лише благо

Не дивлячись на те, що цього року Україна відзначила двадцятиріччя незалежності, місцеве самоврядування в нашій країні все ще знаходиться на етапі становлення.

Політики і чиновники неодноразово заявляли, про важливість реорганізації системи місцевого самоврядування в країні, перерозподілі повноважень, вихід на новий рівень в питаннях вирішення проблемних для місцевих громад питань, проте, всі ці заяви так і залишаються лише нереалізованими намірами.

Ефективна робота системи місцевого самоврядування, організація життєвого укладу на територіях в інтересах громади – це те, до чого слід прагнути сучасній демократичній державі. Проте, на жаль, в нашій країні немає традицій самоврядування взагалі, в суспільстві немає розуміння наскільки це ефективно і скільки благ може отримати громада, завдяки втіленню принципів самоврядування на територіях.

Твердження про те що, система місцевого самоврядування, законодавча база, на якій вона базується, повинні відповідати всім нормам і вимогам, прийнятим в суверенних демократичних державах і реально діяти, ще деякий час залишатиметься актуальною тезою і фігуруватиме в передвиборних обіцянках майже всіх політичних сил. Втім, саме реформа в цій сфері повинна стати пріоритетною на найближчі декілька років. Проявивши політичну волю, влада може зробити багато для  громади - дати їй реальну можливість вирішувати багато проблемних для територій питань, а не залежати від волі чиновників.
 

Донецька обласная організація Єдиного Центру

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"